Vlažilnik zraka – zakaj bi ga moral imeti vsak dom?

  • 11. 03. 2016
Vlažilnik zraka – zakaj bi ga moral imeti vsak dom?

Suh zrak je velikokrat krivec za vse težave, povezane s kožo, očmi in sluznico. Naj naštejemo nekaj najbolj pogostih: suha koža, srbeče oči, razpokane ustnice, glavobol, kihanje in kašljanje. Suh zrak prav tako pogosto izsuši sluznico v nosu in žrelu, kar povzroča boleče grlo, krvavitve iz nosu, pa tudi okužbe sinusov. Suh zrak lahko začne celo uničevati naše pohištvo, kar se kaže v razpokah na pohištvu in drugih lesenih predmetih. 

Uporaba vlažilnika občutno izboljša kakovost zraka

Za lajšanje simptomov suhega zraka in preprečitev njegovih posledic je tako priporočljiva uporaba vlažilnika zraka, ki zrak v sobi občutno izboljša in poveča njegovo kakovost. Vlažilnik zraka je majhen aparat, ki pride prav predvsem v zimskih mesecih, ko smo prisiljeni ogrevati prostore. Z ogrevanjem se zrak močno izsuši, zato nam vlažilnik v prostoru pomaga doseči optimalno vlažnost.

Zakaj je torej v svojem domu dobro imeti vlažilnik zraka?

1. Ker zmanjšuje možnosti za različna obolenja
Suh zrak je idealno gojišče za številne viruse, ki povzročajo simptome gripe in prehlada. Ohranjanje idealne stopnje vlažnosti v domu je torej preventivni ukrep proti virusom in obolenjem v zimskih mesecih, pri pojavu le-teh pa vlažilniki skrbijo za pomirjanje suhosti, draženja in srbenja v nosu, sinusih, ustih, grlu in očeh.

2. Ker preprečuje težave s kožo
Pozimi so razpokane ustnice ter suha in razpokana koža na licih pogost problem, ki se iz mrzlega okolja prenaša tudi v topel, a suh dom. Vlažilnik zraka je tista naprava, ki blaži težave pri suhi in poškodovani koži.

3. Ker omogoča lažji in boljši spanec

Pravilno navlažen zrak zmanjšuje vsebnost prašnih delcev v zraku in sušenje dihalnih poti, ki vplivajo na dihanje in kakovost spanja. Dokazano je, da se v okolju, ki je dovolj navlaženo, spi bolje, zato vam vlažilnik zraka zagotavlja tudi sladke sanje in jutranjo spočitost.

4. Ker ustvarja zdravo okolje tudi za sobne rastline
Večje sobne rastline za preživetje potrebujejo vlago, v nasprotnem primeru se njihovi listi posušijo in porjavijo. Omogočite torej svojim pridelovalkam kisika ugodno, vlažno okolje, v katerem se bodo dobro počutile in odlično uspevale.

5. Ker pomeni tudi prihranek denarja
Nizka vlažnost lahko povzroči tudi druge težave v vašem domu, kot je pokanje lesenih talnih oblog, sušenje in razpadanje pohištva iz lesa ter ostale nevšečnosti, ki škodujejo tako našemu domu kot naši denarnici.

Deli objavo:


Tvoj komentar


* obvezna polja