Ležišče iz lateksa Hitex Cottanic Lux Comfort je odlična izbira za popoln spanec. Prisegam na naravne materiale, in lateks je ta, ki mi daje tisti pristen občutek narave. Kar mi pri ležišču še posebej odgovarja, je dodatna piramidna struktura, ki mojemu telesu omogoča še večje prilagajanje in sproščujoč občutek nadstandardnega udobja. Kot samostojna psihoterapevtka, pisateljica, kolumnistka, predavateljica in mati 3 otrok je moj delovni dan izjemno pester in vsak dan izjemno raznolik. Zato je po napornem dnevu kakovostno ležišče ključnega pomena, ki poskrbi, da se moje telo regenerira, spočije in pripravi na nov dan. Z ležiščem Cottanic Lux Comfort je to enostavneje.
Testirano ležišče:Ležišče iz lateksa Hitex Cottanic Lux Comfort
Dokazano: Na ležiščih Vitapur se boljše spi
Ali izbira ustreznega ležišča vpliva na kakovosten in zdrav spanec? Vprašanje smo zastavili v raziskavi, ki smo jo izvedli s priznanim fizioterapevtom Matejem Čebokljem. V raziskavi je sodelovalo 985 anketirancev, izbrani testiranci pa so ležišča Vitapur preizkusili tudi v domači spalnici.
97 % Slovencev in Slovenk trpi za motnjami spanja!
V prvem delu raziskave smo opravili anketo med 985 Slovenci in Slovenkami. Presenetili so nas pretresljivi podatki, ki kažejo, da Slovenci in Slovenke le v manjši meri povezujemo kakovost spanca z izbiro ležišča. Tako je kar 97 % anketirancev opazilo, da slabše spijo, a le za 25 % sodelujočih je to zadosten razlog, da se odločijo za menjavo ležišča.
Še bolj nas je presenetilo dejstvo, da ima več kot 30 % sodelujočih ležišče, ki je starejše od 10 let! Ker je priporočena življenjska doba ležišča 8 let, je to postala še dodatna motivacija za ozaveščanje o pomembnosti kakovostnih spalnih izdelkov.
Ključne ugotovitve raziskave o spanju Slovencev:
Slovencev občuti jutranjo utrujenost vsak dan oz. več krat na teden.
Slovencev občuti nespečnost vsak dan oz. 2-3-krat na teden.
Slovencev se za nakup novega ležišča odloči zaradi dotrajanosti.
Slovencev se srečuje z motnjami spanja.
Slovencev se med spanjem ne počuti prijetno, saj jim je na ležišču prevroče ali premrzlo.
Slovencev se pogosto zbija z bolečinami v hrbtenici.
Slovencev se odloči za nakup novega ležiša zaradi slabega spanja.
Slovencev preden zaspo gleda TV, brska po telefonu ali uporablja računalnik.
Slovencev ima ležišče starejše od 10 let.
Odgovor strokovnjaka: Kje tičijo vzroki za slab spanec?
Za mnenje smo povprašali fizioterapevta Mateja Čeboklja, ki pravi, da na naš spanec vplivajo različni dejavniki. Eden izmed njih je lahko tudi ležišče. Če je ležišče neudobno, bo spanec nemiren. Če smo nemirni, pa je tudi srčni utrip višji.
Kakovosten spanec je pomemben za regeneracijo vseh telesnih funkcij in organov, predvsem srca. Nizek srčni utrip ponoči je zelo pomemben, saj je srce mišica, ki potrebuje počitek. S kakovostnim spancem ji to omogočimo.
Ker je anketa pokazala tako osupljive rezultate, smo na podlagi strokovnega posveta z Matejem Čebokljem zasnovali drugi del raziskave o vplivu izbire ležišča na kakovost spanja.
Potek raziskave: Več kot 2800 ur na novem ležišču!
Najprej so sodelujoči en teden merili svoj srčni utrip na njihovem obstoječem/starem ležišču.
Nato smo jim skrbno izbrali nova ležišča, prilagojena njihovim spalnim navadam.
Ležišča so sodelujoči testirali 2 tedna oz. več kot 2800 ur in v tem času redno merili svoj srčni utrip.
Rezultate je ovrednotil fizioterapevt Čebokelj:
»Edina nova sprememba pri testiranju, ki so jo testiranci vnesli v svoje spalno okolje, je bilo novo ležišče Vitapur, in na novih ležiščih se je več kot polovici srčni utrip tudi znižal. To potrjuje, da ima ustrezno ležišče pozitiven vpliv na samo kakovost spanca in na samo telo.«
Ključni rezultati testiranja:
Dokazali smo, da se je na novem ležišču Vitapur počutje med spanjem izboljšalo 44 % testiranim, 60 % jih je imelo manj težav z jutranjo utrujenostjo, kar 85 % pa jih na novem ležišču Vitapur boljše spi.
Testiranci ležišč so povedali:
Raziskavo je potrdil Matej Čebokelj, višji fizioterapevt in OMMT (Cyiriax) terapevt!
Fizioterapevt je od leta 1998. Prvih 10 let svoje kariere je delal v Thermani Laško, kasneje pa tudi v športnih klubih. Sodeloval je s številnimi športnimi reprezentancami: HK Olimpija, RK Dol pri Hrastniku, RK Celje Pivovarna Laško, slovenska odbojkarska reprezentanca, slovenska alpska moška in ženska reprezentanca, nogometna reprezentanca, Rokometna zveza Slovenije.
Ukvarja se s travmatološkimi in ortopedskimi težavami gibalnega aparata. Med te težave spadajo tudi težave, ki zelo vplivajo na kakovost spanja, ker se v času spanja poslabšajo. Izvaja tudi zgodnjo in pozno rehabilitacijo po kirurških posegih.
Čebokelj danes deluje v okviru fizioterapije Fizio-Fit v Celju kot zasebni koncesionar in zasebni fizioterapevt.